Beh Strážovskými vrchmi

Ďalšia z akcíi “punk rock parada”, ďalšia trasa v nádherných slovenských horách. TK Filozof opäť pripravil skvelú zábavu a pekný pochod, alebo beh, komu ako sily stačili. 53 kilometrov, 2400 m prevýšenie, krásne hrebienky, lúky a bonusová dominanta Vápeč. Zo všetkého najkrajší ostáva pocit, že je to kúsok domácej hrudy, žiadne reklamné hory, len náš slovenský kraj.

V Trenčianskych Tepliciach na parkovisku sa od pol ôsmej schádzajú účastníci, viac menej známe tváre, ale pribudli aj nováčikovia, čo prišli skúsiť Radove trate, tzv. výuka ultrákov na Slovensku. Rozbiehame, rozchádzame sa pozvoľne. Zbyněk vyráža na čelo početného davu, ja cupitám v nádeji, že sa mi nestratí z očí úplne. V pohodovom tempe stúpame do kopcov, pobehujeme po zelených lúkach, pozorne sledujeme značky a užívame si prostredie. Niektorí si chceli užívať až natoľko, že nabalili celkovú kilometráž o niekoľko kufrov.

DCIM105GOPRO

Stúpame na Baske, v družnej skupine, ktorá sa onedlho rozdelila, ale všetkých nás spojil bufet Partizán, dočasne, potom už bola len mini naháňačka do cieľa. Malé pivečko, malá kofola, nejaké jedlo a hor sa na Vápeč.

IMG_0929

Kilometre ubúdali a čakala nás živá kontrola, veľká vďaka Patrikovi, ktorý sa dobrovoľne podujal zabezpečiť občerstveni na trati. Zvyšných niekoľko kilometrov ubúdalo akosi pomalšie ako predchádzajúcich 40. Tesne pred cieľom sa nám naskytol pohľad na kúpeľné mestečko a azúrový bazén. Nechutná provokácia pre spoteného, unaveného človeka. Ale oželeli sme, lebo v cieli bola skupina ľudí, ktorí sa boli s nami zničiť na peknej trati a bolo super posedieť, poklábosiť o behu, zážitkoch, alebo len tak do vetra.

Tešíme sa na budúce, kdekoľvek

A na záver prehľad trate: TU

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

1 thought on “Beh Strážovskými vrchmi

  1. Spätné upozornenie: Strážovská 50 vol. 2 | bezeckepotulky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s