Veľký Choč

Sen je jednou zo základných esencii života, prirovnávaním k realite a vynaloženej snahe, má svoje ladné kontúry a dáva životu význam. Naše životy aj životy, tých ktorých bytie zmizlo v nekonečnej pominuteľnosti, musí mať výnam, aby sa dal žiť. A tak snívame a blúdime tam, kde sme ešte neboli a objavili ďalšie možnosti snívania.

Chočské túlanie, začínalo mini road tripom po severných častiach Slovenska. Choč, žiaľ nemá priamy hrebeň, a cesta vedia z jednej strany kopca na druhú. Cesta a aj samotný Veľký Choč však ponúkajú viac, ako len prehupnutia sa cez kopec. Začínali sme od Vyšného Kubína a stúpali sme na vrchol, kde sa vám točí hlava, nie preto, že máte ťažkú anémiu tretieho stupňa, ale preto, že naokolo je svet hôr, tiahla koruna Liptova, jednej z najkrajších oblastí Slovenska. Preto, že ste tak blízko k oblakom a vedeli by ste lietať, ale radšej len zbehnete dole, pokiaľ vám to cesta dovolí. Po víchrici ostali stromy rozstrúsené ako zápalky z rúk nešikovného fajčiara. Smerom do Lúčok, schovajte krídla a pripravte sa na gymnastický výkon. Chôdza po kladine? Zbyněk dostáva od poroty 9 z 10 bodov.

Výlet bol krátky, ale plný dojmov.

IMG_1152

IMG_1151

Nachvíľu sme sa ocitli na druhej strane naháňačky. Povzbudzovali sme chrty v Behu do Choča, ktorý sa nám pritrafil pri našom blúdení. Vrátili sme malý dlh, všetkým tým, ktorí potleskom povzbudzujú naše malé blúznenia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s