Beh na Pajštún 2015

Boli sme na treťom ročníku Behu na Pajštún, zimná edícia. Rok 2013 – čerstvý sneh po kolená, 2014 – blato až za ušami, 2015 – udupaný sneh, s ľahko primrznutými firnami. Bol Valentín, nespochybiteľne to šírili z rádia už od pondelka a neviem si krajšiu oslavu predstaviť, ako si ísť zašprintovať s chrtmi do Karpát. Už tradične sme sa stretli v penzióne Intenzíva v Stupave a po výklade, trate nás odpaľom vypustili na trať s prevýšením 420 m, s dĺžkou 11.5 km.

Mierne klzisko na začiatku trate nás upratalo do zástupu, v ktorom môžeš poslušne klusať alebo skúsiť zaboriť trénované nohy do hlbšieho snehu po stranách a obehnúť dav. Nie som v kopcoch preborník, tak poslušné klusám v hadíku. Zbeh sa mi páči, opäť sa môžem tešiť z rýchlosti a viem, že ma x-talony podržia v snehu a dúfam, že aj pri menšej kĺzačke to ustojím. Vytvorili sme menšiu formáciu, ktorá stúpala k hradbám. Hlavne nestratiť z dohľadu svoju skupinu a možno ešte niečo v zbehu predvediem. Zbyněk si zbehy určite užíval, je hravý typ, rád sa pri zbehu pohráva s naklonenou rovinou, no niekoľko minút predomnou. Na hradbách otočka s krásnym výhľadom, nie je čas na kochanie, ani na čaj, či ponúknutú becherovku. Cieľ sa blíži a ja dúfam, že čas nebude horší ako minulý rok, nohy mi odskakujú podľa toho na čo narazím, ľadová hrudka, odokrytý kameň, zľadovatelá doska pod dobre ukrytým zasneženým povrchom. V cieľovej rovinke sa trápiť veľmi neviem, som skôr pohoďák, a aj keď sa snažím stlačiť tempo  pod 4.30 minút na km, výsledkom je, že mi niekto zapne železničnú nápravu za pás a tú ťahám až do cieľa. Na fotkách nikdy nie je vidieť, tajne mi ju odpoja, keď sa vycieram do kamery, s pocitom, že toto bol opäť nádherný beh.

Pokecali sme so známymi, o behu, o plánoch. Krásny deň a tradícia, a ako som už písala tradícia je ustálené šťastie v našich životoch a preto ďakujeme veľmi pekne za podujatie. Ale to už za mňa hovorí pivečko, ktoré som si ako šofér dopriala až doma.

Na ďalšie podujatie z horského behu v Karpatoch sa veľmi tešíme.

Zbyňkovi gratulujem ku krásnemu výsledku: http://horskybeh.sk/vysledky-beh-na-pajstun-zima-2015.phpSnímka obrazovky 2015-02-14 o 15.00.17

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s