50 km Štiavnickými vrchmi

Nie sme žiadni závodníci, ale marcová kombinácia Kysucká 100, Letecká 100 a Štiavnická 50 dali vedieť aj našim nohám, hoci neboli to žiadne rozbíjačky, len pobyt na čerstvom vzduchu, no sme tak nejak radi, že marec je takmer za nami a mohli sme ho zavŕšiť akciou z kuchyne TK Filozov,  punk rock paráda, alebo 50 Štiavnickými vrchmi.

Ráno sme sa už známa partička, plus pár nových tvári pozbierali na parkovisku v Žarnovici a 07:10 vyštartovali, celkovo okolo 37 ľudí.  Na trati nás čakali dve občerstvovačky na 15 a 36 kilometri, chlapcom veľmi pekne ďakujeme, melón výborný nápad na Braňovej kontrole a u Mária na 36 kilometri, ako inak, opäť nás najviac potešilo nealko pivečko.

Trať ubiehala celkom rýchlo, orientovali sme sa podľa GPS alebo len tak intuitívne hlavne cez lúky, no spomalilo nás aj pár kufríkov a zbehnutí. Vôbec to na kráse trate neubralo, mohli sme sa kochať vždy z iného uhla a lepšie si poobzerať banícky kraj. Zbyňka potešili zvádzacie kanály starých baníkov, netuším odbornosť výrazu tohto úkazu, alebo je v tom vidieť kus ľudskej roboty. Keby sme mali trochu viac času v Štiavnici by sme dali pivečko z Erbu, no päťdesiatka musí odsýpať, tak sme bežali ďalej.

IMG_1837

Tanád sme vyšli prekvapivo rýchlo, pred nami už len Kojatín a varovanie o kamenistom teréne. Naozaj veľmi pekný úsek. Machovité kamene, akoby tu nikto nechodil, nikoho tento kúsok zeme nezaujímal, a pritom opäť veľmi pekná časť, hlavne preto, že do cieľa už nebolo ďaleko. Zdolali sme aj bahnitý úsek, ktorý Rado starostlivo označil, aby sme sa vyhli liečivým zábalom. Na 3 kilometrovom úseku po asfaltovej ceste, sme oklepali aj posledné kúsky môžného blata a veselo mierili do cieľa v pizzérii, kde si už partička najlepších úžívala pohodovú atmosféru.

Fakt super kraj, trať a ľudia. Ďakujeme.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

1 thought on “50 km Štiavnickými vrchmi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s