Crosspolmaratón Devínsky ríbezlák

Beh štartoval v stredu večer o 17:30, teda tesne pred hokejom. Mohli sme sa vyklusať, kým budeme v útrpnom kŕči vykrikovať po Gáborikovi a zvyšku rozladeného teamu.

Stihli sme odštartovať načas a za príjemne chladivého počasia. Šedé mraky prekryli otravné slnko a občasný dážď nás chladil v pretekárskom tempe. Z mapy som mala strach, lebo v tej motanici by som sa aj tak nevyznala, spoliehala som sa len na značenie, ktoré ma šťastne doviedlo do cieľa. Čelovku som si nebrala, ak by som sa stratila, nechala by som vyniknúť inštiktom a v šere hádam niekam zbehla do civilizácie. Niektoré úseky som poznala, ale plietli sa mi v hlave ako kontrolóri, ktorých som stretala druhý krát spoza iného rohu. Celkovo šesť kontrôl, všade milí ľudkovia, vďaka za povzbudenie.

Niekedy som vedela, čo mám na trati čakať, ale ríbezľový sad a iné krásne zákutia som videla prvý krát. Na Sandberg sme chodili behávať alebo teda kochať sa. Samotná Kobyla bola krásna, trochu náročnejšia na výbeh, ale trainingovo výživná. Už keď som si myslela, že pobežím po známom okruhu, zviedla nás trasa fáborkami po červenej ešte k jednej kontrole a k poslednému stúpaniu na žltej. Nejako sme ten vertikálny kilometrík museli nabehať. Nestratila som sa a dobehla som v čase 2:28, to je samozrejme nič proti krásnemu Zbyňkovmu času 2:06, keď sa celkovo umiestnil šiesty v poradí. Dali sme si pivečko ja nealko, chvíľu pokecali a spočinuli vo výbornej atmosfére. Kto sa nedostavil môže ľutovať a komu sa kvôli dažďu nechcelo prísť, môže banovať dvojnásobne. Všetkým, čo dobehli gratulujem, aj čo poblúdili (teda ak) a tešíme sa na ďalšiu punkovačku, ste super.

foto z akcie: https://www.facebook.com/723635814392071/photos/a.807582815997370.1073741861.723635814392071/807582825997369/?type=1&theater

DR mapa

P.S.:hokej sme prehrali, no nie je divu, ak ste to sledovali

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s