50 km Štiavnickýmy vrchmi

Dosť bolo zimného odpočinku, zdalo sa, že sneh tiež pomaly mizne a nám sa rozbieha další ročník diaľkových behov v podaní SVK Ultratrail. Nečakane zrušená kysucká stovka takmer zhatila plány v bežeckom kalendári, ale organizátori TK Filozov nachystali 50-ku na rozcvičku v Štiavnickych vrchoch, volume 2.

Keď už ultra nie je tak úplne punk na Slovensku, vzali sme to tentoraz na pánov aj my. V penzióne Richňava sme sa vyspali do ružova. Zbyněk pripravení na pretek a ja pripravená na občerstvovačku do Hodruše.

Ráno sa pri Počúvadle už od ôsmej zbiehali známe tváre, parkovisko plné a slnko v plnej paráde žiarilo do nového dňa. Prvých 15 kilometrov čakalo na bežcov vskutku behateľný paradajs. (Ten s výšľapom prišiel až na 33 kilometri). V Hodruši-Hámroch sa hodovalo, v ponuke bolo ovocie, slané, sladké, čaj, voda, chleba s nutelou, masťou aj na sucho ak by sa niekomu žiadalo. Prvý ultrák ani nemal záujem sa zdržiavať, nakoniec, aby neostal v inzulínovom šoku na Kerlingu, vzal si aspon kúsok ovocia. Zbyněk prišiel prekvapivo desiaty a mal naozaj výborný rozjazdový čas. Bála som sa, aby neprepálil, už som ho na trati nebrzdila, no ten sa na chlpatých krídlach rozletel do štiavnického kraja s takou chuťou, až som mu závidela tú radosť. Občerstvili sme každého kto sa zastavil a za hudby Parova Stelara vyprevádzali na cestu ďalej. Keď sme občerstvovačku zabalili, prepravila som sa aj s dvoma plzničkami na Červenú studňu, kde sa o pretekárov starali ďalší obetaví dobrovoľníci. Zbyňka som stihla a pivkom napojila, aby  opäť dostal krídla. Trochu sa posťažoval, že sa prežral v Hodruši syra a na 15 kilometroch sa trochu vytrápil do kopcov, našťastie trať poznal z prvej edície a stále si držal pekný čas. Do cieľa ostával Paradjs, Tanád a nádherný trail, o ktorom v bežeckej tónine spievali viacerí. Zvlnený mierny padáčik do cieľa a slnko stále na oblohe. Do cieľa dobehol v čase 6:48. Krátka previerka zimného tréningu, dopadla na výbornú. Od organizácie, cez počasie a mnoho známych ľudí, kamarátov sa vydarilo úplne všetko. Ani mierny poprašok snehu na trati nevadil. Desaťročnica lazovky sa blíži a treba makať ďalej, tak zatiaľ do zbehania.

IMG_4046

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s