Hulmen 2021

Tradičný závod na tratiach 500 metrov plávania, 30 kilometrov cestná cyklistika a 6 kilometrový beh. Zázemie závodu, ktorý je súčasťou pohára TRISERIES.cz, bol v Hulíne na kúpalisku, kam sme zobrali aj našich kamarátov, aby si zažili triatlonovú atmosféru okresného přeboru a teda postrážili Gabka, lebo tentoraz sme sa zúčastnili obaja. Zbyněk na triatlone premiérovo.

Plávalo sa v 50 metrovom bazéne, do bazéna sme skákali podľa registrácie, ja som išla prvá Zbyněk sekundu dve po mne.  Nepochybovala som, že mi Zbyňek dá na frak, ale pre istotu som si odplávala o 50 metrov viac, aby som jeho náskok podčiarkla. Malo to byť desať dĺžok, ale ja som sa zase trochu zabudla a z vody ma museli vyťahovať po 11 dĺžke, že na dnes stačí, treba ísť bicyklovať. Tak sa prehĺbil rozdiel na plávani až o tri minúty. No klobúk dole a facku na hubu za taký omyl.  

Na bicykli som nevedela roztočiť nohy, všetko išlo dosť ztuha. Trať išla mierne do kopca, ale aj Zbyněk to rozpálil až v Holešove za kruhovým objazdom. Kde bolo prvé väčšie stúpanie. Počkala som si na zjazd a začala trochu viac makať. Išli sme za plnej premávky, ale s ambasádormi na križovatkách, ktorý zastavovali autá to bola bezpečná a príjemná cyklistika. Chcela som to zraziť pod hodinu, no nakoniec som 30 kilometrový okruh s prevýšením 296 metrov dala za 1:02, kým Zbyňek mi nadelil ďalších 8 minút a z bicykla zoskakoval po 56:37.

Sme bežci a aj keď teda žiadny šprintéri bola som rozhodnutá si aj grcnúť, a tie straty vylepšiť, čo sa nakoniec nestalo. Bežali sa tri okruhy po 2 kilometroch. Po každom okruhu jedna šnúrka a teda v cieli tri. Na začiatku prvého okruhu ma obehol Zbyněk s farebnou šnúrkou okolo krku. Paráda jedno celé kolo predo mnou. Šesť kilometrový okruh skresal pod 30 minút a vážne si to užíval. Ja som si užila aspoň sprchu z miestnej záhrady, kde nás osviežoval miestny fanúšik a márne presviedčala nohy, aby aspoň do ciela leteli. Zbyňek podal parádny výkon a patrí mu veľká gratulácia. Ja, povedzme si, som podala výkon taký, aby mi aspoň jedno pivečko načapovali v cieli.

Ešte sme niečo poplávali v bazéne s deťmi a išli si užívať na chalúpku v príjemnej atmosfére kamarátov a pivečkom so Zbyňovaru.

Krátke, veselé a parádne zorganizované.

Zbyňkove výsledky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s