Trailrock 255

Nedá mi to nepodeliť sa o skúsenosti s týmito bežeckými topánkami. Keď som si ich prvý krát obul v obchode, mal som v nich pocit ako v papučke. Prvý beh a fantastický pocit, predsa len prejsť z “odpružených Mizun Cabracanov“ do tejto topánky je skok dosť veľký. Prvé kilometre idú ako po masle, až na nejaké to podvrtnutie ale nevadí, noha sa spevnie a bude lepšie.

Prvou ich stovkou bola Kysucká a možno aj od toho občasného ľadu, sa na nich začínajú objavovať prvé známky opotrebenia…stále mi to nevadí. Po Kysuckej dlhšia pauza, predsa len si vybrala svoju daň a tak ďalším ich nasadením v závode sa im dostane až na Istrii, ktorú sme žiaľ nedokončili. Už tu sa na nich objavujú prvé diery vo vrchnej časti pri malíčkoch. Trochu sklamanie ale nie je na výber vzhľadom na to že sa mi už stovky v “mizunách“ nechce behať, idú aj na ďalšie preteky (Bánovská, Mátra), kedy už viem že do leta budem musieť presedlať do iných topánok. Žiaľ voľba padla na ich “súrodenca”, ale o tom nabudúce. Posledným ich pretekom bolo 100 km Javorníkmi no a potom prišiel jeden tréningový beh a topánky skončili úplne a to bolo pre mňa úplné sklamanie(viď. foto).

Sumárom 5 stoviek a plus odhadom do 1000 km tréningovo a topánky sú nepoužiteľné. Nuž asi sa poohliadnem po nejakej značke čo aj niečo vydrží, aj keď Gabikine X-talony 212 sú použiteľné po všetkých tohtoročných stovkách.

IMG_0626 IMG_0627 IMG_0628 IMG_0629IMG_0625

  

2 thoughts on “Trailrock 255

  1. Ahoj, to vypadá spíš na reklamaci…než na běžné opotřebení. Svoje Inov-8 Roclite 268 (pánské 295) si nechávám zašívat u ševce, vyspraví vše díry na svršku vypodloží vlizelínem (nebo něčím podobným) a prošije to, paty vypodloží zevnitř (ty se mně ničí na všech botách)…a botičky jsou jako nové. Podrážka je OK, jen špuntíky se trochu ošoupají. Do terénu jiné boty nechci.

    • Ahoj, fotky videl aj dovozca, bez reakcie a viem ešte o jednom prípade že sa začali robiť diery v zvršku tiež ako u mňa po zimnej stovke (vraj došlo k poškodeniu zvršku od ľadu (a to je bez záruky), podobne ako na 255 sa mi robia aj diery aj na 245 a aj u nich viem ešte o dalšom prípade kedy sa dialo to isté hned po prvej či druhej akcii, tak asi tak teraz ničím x-tallon. Ale tie som kupil len preto že boli v akcii na BEHNABOSO za 90 eur. Nad trailrockmi by som znovu uvažoval ak by boli niekde na cene 50-60 eur inak je to iba predražená papuča ani nie na rok :).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s