Beh na Pajštún 2014

Zimná edícia, bez snehovej nádielky, ale s peknou vrstvou blata po celej 12,5 kilometrovej trati. Opäť krásna zostava, Zbyněk, Karol, ja a 300% nárast účastníkov oproti minulému roku.

Screen shot 2014-02-09 at 16.32.39

Výstrel už tradične z akejsi búchačky, to vraj pre tých, ktorí by odmietli odštartovať. No nemyslím, že by sa tam našli také neodhodlané duše. Krátka trať lákala na rekordy, osobáky a bežecké méty. Ja som chcela pokoriť svoj minuloročný čas a prebehnúť sa s chrtami po Karpatoch. Prvé stúpanie mnohých vyhecovalo, blatistá šmykľavka dávala zabrať, ale naozajstný stupáčik, nás čakal okolo šiesteho kilometra. V kopčeku pod hradom roztrúsená skupinka “hubárov” stúpala ku hradbám, niektorí s rukami v bok, niektorí na stehnách. Nikto nič nenašiel, ale odmenou nám bol výhľad a tuzemák na otočke v hradbách. Tuzemák som odmietla, už aj tak samotný zbeh bol o balansovaní a naháňaní stratených minút v stúpaní. Zbeh bol nekopromisný, blatistý a v očakávaní cieľa nádherne rýchly. Najkrajším suvenírom zo závodu boli zablatené topánky alebo čokoľvek iné, čo dopadlo na zem ako prvé. Pády boli, ale šetriť sa na krátkej trati kvoli čistému oblečeniu nemalo význam.

Moje zlepšenie má číslo 6 minút, Zbyňkovi gratulujem k nádhernému času, zrazil to pod hodinu. Karol sa tiež hecol a rozdiel dorovnával. Hoši si dali tradičný gulášik, prehodili sme pár slov s priateľmi a známymi. Na ďalšie behy v Karpatoch sa veľmi tešíme, lebo Horský beh v Karpatoch je zárukou skvelej akcie, oživenia trainingových kilometrov a výbornej organizácie.

Beh na Pajštún sa nám zapáčil natoľko, že sme v nedeľu vybiehali v opačnom smere, v pomalšom tempe, ale s pridanými kilometrami do týždňového objemu. Bolo treba spáliť kalorický príjem zo sobotňajšej veggie party s priateľmi u nás doma.

Fotky z behu na BEHAME.SK

výsledky: http://www.horskybeh.sk/vysledky-beh-na-pajstun-zima-2014.php

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s