Skialp sezóna 2013/2014

Zima, zdá sa, opustila svoje výsadné miesto a prenechá jari žezlo vládnutia už koncom februára. Možno by sa dalo ešte vybehnúť niekam do Álp alebo do vyššie položených miest, no naša skialp sezóna asi skončila.

Trochu sme sa pomotali v Öztali. Ötziho sme neboli pozdraviť, kvôli počasiu, ktoré nás lámalo smerom k Similaun Hütte. V kvôlničke na drevo, jediným útočiskom pred vetriskom, sme dali koštovku slivovičky, foto a zbehli sme späť na Winterraum, náš base camp_ Martin Busch Hütte.

kolnicka na drevo

Ostatné dni v Ötziho raji sme šľapali a lyžovali panenské svahy a užívali slniečka do sýtosti. Absolvovali sme malý lavínový kurzík, za ktorý Zolimu ďakujeme. Viac slov ani netreba, kuk na foto. 🙂

DCIM103GOPRO

        DCIM103GOPRO             DCIM103GOPRO

Sneh, sa žiaľ už nesypal, tak akoby sme si želali, teda v našom niekoľko kilometrovom rádiuse, nemyslím tým USA alebo Kanadu a iných šťastlivcov. Víkendy vyhradené na lyže, sme operatívne menili za chalupu, wellness alebo len tak za behy. Predposledný februárový víkend sa nám zacnelo za lyžami a tak sme sa ako zúfalci vybrali na Stuhleck, hore svahom k Alois-Günther Hause, v peknom tempe s vidinou pivečka a Nuss Strudel.

A to je asi záver, snežienky zvedavo vykúkajú a bežecký kalendár sa plní, tak hor sa behať ďalej.

DCIM103GOPRO

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s