Diaľkový pochod okolo Púchova

Týždeň pred stovkou nezvykneme naberať kilometráž, ale behu okolo rodného mesta sa nedalo odolať.

Víkend sme strávili u otca, s príznačnou pohostinosťou rodiča a kúpeľnou starostlivosťou Nimnice. V nedeľu sme sa tešili na prebeh časťami ktoré sme sami ešte nepoznali, vďaka Radovej citlivej ruke výberu oblasti pre Diaľkový pochod_beh okolím Púchova. Na hlavnom parkovisku o ôsmej ráno bolo vidieť okolo 30 účastníkov, ktorí sa rozbiehali, rozchádzali smer Lachovec po žltej okolo Vápenky, miestnou lezeckou výukovou skalkou.

IMG_0779IMG_0777

Zakliate bolo pre nás Záriečie, ktoré sa nám nedarilo trafiť ani na druhýkrát. Zbiehali a vybiehali sme strmé kopčeky, aby sme nabrali výškové metre, nie celkom dobrovoľne, ale možno to bola slnečná slepota toho krásneho dňa.

V Zubáku sme si dovolili doping, kofolu a pivečko. Krásne je spoznávať kolorit národa priamo v obecných pohostinstvách. Oprava krásne by to bolo, keby v zadymených kuticiach nebrušákovali miestny podľa národnej hlavohrude.

Cesta, našťastie odkrývala ďalšie krásy, Lednicu s bralami na horizonte a zrúcaninu hradu.

IMG_0801

 

Miestne pohostinstvo v Lednici tiež malo svoje príbehy, majiteľova dcéra maliarka a nefungujúca chladnička. Ktovie, čo všetko by nám vyrozprával miestny výčapník, keby sme sa pohodlne usadili a nechali si rozčapovať ďalšiu desiatku, no posledné kopce sme chceli zdolať so cťou a tak sme mali naponáhlo. Aj keď tempo v kopcoch nebolo náhlivé, no zčasti za to mohol deň, výhľady a celý kraj, krásny a môj rodný.

Posledné kilometre sme už len zbiehali z Keblia, po stopách diletantov, lesníckych hospodárov, ktorých práca, ehm zk…vene dielo, ostáva smutnou pripomienkou potreby ochrany lesa pred lesníckou zberbou.
Cieľ sme dosiahli v nie veľmi uspokojivom čase 7:36 na 44km s 2130+, no deň to bol veľmi dobre prežitý. Bežali, či skor šľapali sme na pohodu, určité technické obtiaže spomaľovali môj beh, no nezastavili ma úplne. Spoznali sme na trati nových ľudí, v cieli sme dostali spomienkový diplomom, ktorý už má svoje čestné miesto. Tento typ akcií sa mi páči najviac, skromná skupinka ľudí rozpŕchnutá po lese v rozumných odstupoch, nádherné prostredie, výhľady a záverečné posedenie so známymi. Vďaka Radovi za pozvanie a zorganizovanie  🙂

Trochu sme sa pred kysucami rozbili, ale dobre bolo a to je najdôležitejšie…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s