ZbyňovarFest 2015

Nachystali sme šesť vzoriek piva z domáceho pivovaru, teda Zbyňovaru. Tyždennú dovolenku sme strávili renovačnými prácami na chalupe alebo kúpaním v neďalekom jazere. Skúmali sme ďalšie možnosti vyžitia počas nastávajúceho víkendu venovanému ochutnávke Zbyňovaru. V Topolnej sme objavili jazero po ťažbe piesku. Cesta viedla  suchým poľom, čo je len eufeminizmus pre púštne peklo, keď vám pod nosom rozvoniava hnojovinka. Vždy po raňajkách, teda až nám vytrávilo, sme si odbehli k miestnemu jazeru. V 36-37 stupňových horúčavách bežať na pravé poludnie mohlo pôsobiť exoticky. No je aj dosť možné, že nás nikto nevidel, tak ako my sme nestretli jediného živáčka, ponevádž boli na pravé poludnie všetci ukrytí vo svojich domoch. Chladivú jazernú kúru sme zavŕšili pivkom v miestnom hostinci. Záznam z garmina uvádzam na lepšiu predstavu, ako to vyzerá, keď nemáte dosť peňazí, ale viete rýchlo utekať. Max HR 202, nebolo v momente, keď som zistila, že pijeme na sekeru, ale skôr hrudný snímač z tepla zblbol, doteraz som si namerala maximálku 189 a ejha hľa kam až sa tep vyšplhal. Zbyněk sa obetoval ako záloha pre čašníčku, kým ja som bežala 5 kilometrov po peniaze. Založeného Zbyňka som však už išla vyplatiť na starom bicykli. Malý veštiansky triatlon. Keď sa v nedeľu ochladilo, vyrazili sme na dlhšiu túru, v sprievode cyklistov, sme udržiavali slušné tempo pri objavovaní miestnych vinárenských krás v Mařaticích. Tož, športové aktivity patria k našim akciám, aj keď sa len pivo koštuje.

Snímka obrazovky 2015-08-18 o 12.06.59

Samotnú ochutnávku ťažko hodnotiť, neprináleží mi chváliť našu kuchársku, či Zbyňovarnícku snahu.  Komu chutilo a komu nie, nech prehovorí alebo mlčí naveky. Piva sa veľa nevypilo, no ochutnali sme Summer Blondie Runner 11,  Belgian Runner – Red Ale, Lazy runner, posledný v rade bol pokus s írskym machom, ktorý vraj pivo prečistí a odkalí, no nejak sa to nepodarilo, chuť bola výborná, len mach sme museli zcediť. Nedotknutý ostal  v súdku Dark Runner. (vyzerá to na ďalšiu akciu. príležitosť by bola, padajú slivky a potrebujeme brigádnikov).

IMG_2574

Jedlo bolo pripravené s gurmánskym zapálením. Hlavnou témou boli ryby. Špeciálne pripravené Halászle pod trpezlivým dohľadom skvelého kuchára a grilované pstruhy. K rybkám som pripravila mätový olej osviežujúcej chuti, pre vyznávačov ostrejšej chuti, bol naložený cesnak v olivovom oleji s čerstvou kombináciou bylín verbeny, materinej dúšky a citrónovej trávy. K lepšiemu tráveniu a veselšiemu kroku nám hrali poklady z LP platní, Mňága a Žďorp, Kryl, Queen, Jimi Hendrix, ale aj country a všetko možné, čo kto mal chuť pustiť na starom gramci. 

IMG_2581

 Tak možno o rok pri ďalšej ochutnávke z malej zbyňovarníckej dielne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s