100 MKMK

Jednoduchá skratka ktorá v sebe skrýva nečakaný zážitok aj tak sa dá opísať táto akcia. Keď som sa o nej pred pár rokmi dozvedel prvý krát, prišla mi predstava mojej účasti niekde v oblasti SCI-FI a tu je rok 2019 a ja stojím na jej štarte. Posledný týždeň už len odpočívame na chalupe a ja sa snažím čo najviac si oddýchnuť. V piatok už len domáca pohoda a potom len “výlet” do Chtelnice, kde sa lúčim s Gabikou a Gabkom ich čaká víkend na chalupe a mňa motanie po Karpatoch.

Do telocvične prichádzame medzi prvými a tak si rýchlo odbavím registráciu a už len odpočívať do štartu máme 4 hodiny. S blížiacim sa štartom sa telocvičňa rýchlo plní a tak zo spánku už nič nebude. Nevadí obliekam sa, balím si dropbagy a batoh a už ide Slavo svoju inštruktážnu reč. Počúvam ho len na pol ucha väčšinu podstatného viem, predpoveď počasia je tiež priaznivá. Posledné dažde ustali v Karpatoch krátko pred štartom a minimálne sobota má byť pod mrakom a návrat horúčav máme očakávať až v nedeľu okolo obeda. Skoro do bodky to sedelo.

IMG295

S blížiacou sa desiatou hodinou sa presúvame pred telocvičňu. Z diaľky sa ozýva hluk kolotočov a hlasnej hudby. Našťastie ním po štarte rýchlo prebiehame a už stúpame nocou smerom k Výtoku. V doline je príjemne ale tempo sa mi na všetky tri trate zdá trochu prehnané, ale zatiaľ sa ho držím. Zvoľňujem až keď sa dostanem do kopcov nad Brezovou.  Ide sa mi dobre a tak si držím tempo. Pridáva sa ku mne Maťo, ale ten ide najkratšiu trať a tak trochu zneistím či by som predsa len nemal zvoľniť. Prvá kontrola v Hradišti pod Vrátnom. Dopĺňam colu a vodu v malých fľaškách a dávam si nejaké sladké drobnosti. Čaká nás úsek na Rozbehy(ďalšia živá kontrola), Bukovú a Záruby. Tesne za kontrolu na Rozbehoch si musím odskočiť a potom mám problém dohnať Martina. Až na kontrole v Jahodníku zisťujem že kvôli malému zablúdeniu bol celý čas za mnou.  Plán som mal byť tu do 6 – tej. To sa my nakoniec aj podarilo. Po výbornej rajčinovej polievke sa vydávam na ďalšiu časť. Čaká ma Čierna skala a za ňou také chuťovky ako Vápenna a Vysoká a to ešte ani netuším aké prekvapenie v sebe skrýva Petrklín.

IMG299

Tempo si držíme stále dobré, príjemné bežateľné klesania striedajú dlhé stúpania a jediné čo nám oddeľuje jednotlivé úseky trasy sú občerstvovačky. Na Vápenej sa lúčime s bežcami C – kovej trate. Za Vápennou čaká asi najnáročnejšie stúpanie celej 210-ky, teda aspoň mne tak pripadá cesta cez Petrklín. Na vrchole neodolám a štverám sa po rebríku aj na rozhľadňu. Za Petrklínom nás čaká trochu boj s rúbaniskom na ceste a nekonečná cesta na kontrolu na Vývrat. Tu sa musíme riadne dotankovať, pretože nás čaká úsek dlhý skoro 30 km bez občerstvovačky ak nepočítam vodu na Čermáku. V stúpaniach sa snažím držať svižné tempo a na rovinách a v klesaniach čo najviac bežať. Pred kontrolou pod Medveďou skalou neodoláme s Jarom občerstveniu Bernardom v miestnej krčme. Škoda že som nevedel o tých pivných špeciáloch ktoré Majci priniesol na kontrolu asi by som sa zariadil inak ale snáď nabudúce. Pokračujeme ďalej v trojici, ciel je jasný čo najďalej za svetla. Nakoniec nás tma núti vytiahnuť čelovky krátko za Doľanmi.

IMG300

Úsek do Smoleníc mi príde nekonečný a aj únava z prejdených kilometrov robí svoje a tak tu ideme výrazne pomalšie. V ponuke tu majú aj kura z ryžou a tak neodolám a za chvíľu už je vo mne. Čaká nás úsek cez Naháč(Mŕtva kontrola) Katarínku a Dobru vodu na Výtok. Dostávame ešte varovanie na medveďa okolo Dobrej vody, našťastie pre nás ho nestretneme. Po trase chytám sem tam mikro spánky a tak sa snažím aspoň trochu bežať, celkom to pomáha. Pred Dobrou Vodou sa nám už rozvidnelo a tak dobiehame na kontrolu vo Výtoku bez čeloviek. Odtiaľto nás čaká kolečko cez Bradlo a potom “už len” záverečný zbeh do Chtelnice.  Dostávame upozornenie že je kontrola pri rozhľadni, žiaľ nás ani nenapadne že k rozhľadni na Klenovej pôjdeme dole kopcom, nevadí nakoniec ju nachádzame, aj keď nás to stálo dobrú pol hodinu. V klesaní do Brezovej sa utrhnem a bežím až kým neprídem k stúpaniu na Bradlo. Za Bradlom nešťastne miniem občerstvovačku  ale mám to cca 17 km spať na kontrolu na Výtok a tak dúfam že mi voda bude stačiť. Žiaľ nestačila a ja v Pustej vsi už snorím kde by som dotankoval.  Slnko to spustilo naplno a do toho chýbajúca voda ma upne dostali a tak viacmennej kráčam až k starej horárni pred rázcestím Malá Klenová kde na mňa “volá” stará studňa. čosi vypijem čosi doplním do flašky a bežím na poslednú živú kontrolu pred cieľom

IMG_3364

Osadenstvo ma víta a ponúka všetko možné ja si dávam Pivo a kyslé uhorky a dávam sa na posledný úsek do Chtelnice. Kde sa dá bežím inak kráčam, tesne pred Chtelnicou v borovicovom lese ma ovalí teplý fén. Ďalej už len zbeh cez lúku a pomaly klusám dedinou do cieľa. Pribieham ku škole a tu zrazu sa predo mnou objavuje Gabika s Gabkom a hlasno ma povzbudzujú nielen teraz ale aj celý pretek ma Gabika podporovala SMS-kami. Výsledný čas 40:39 nie je úplne to čo by som si predstavoval (plán bol pod 40 hodín), ale konečné 9 miesto je super. To čo mi pred pár rokmi prišlo nepredstaviteľné sa mi teraz podarilo a návykové je to ako droga že až uvažujem o tom že sem prídem aj o rok.

IMG_3369

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s