Kamzík – Baba – Kamzík

Keď sme KBK štartovali pred tromi rokmi, boli sme po stovke, čas nič moc, ale akcia je to perfektná, tak sme sa radi vrátili. Vtedy odštartoval Peťo Dolák zopár “ultrákov” so slovami: “Tuto dole po lúke.” Teraz bol moderátor aj na Kamzíku a známych, kamarátov a veľa iných 5Otkárov netrpezlivo čakalo na pokyn k štartu cez nafukovaciu slavo bránu. Toľko spomienka na 2013.

Tento rok som chcela štartovať odpočinutá, čo sa my celý týždeň aj darilo, len jeden beh z práce domov, v ušiach SKA-P, Para a priemerka nádherne len tak pod 5:50. No prišla sobota, pýr sa od hanby nepýril v našich záhonoch, len  zelenal medzi vyklíčeným hrachom. Nelenila som, zahrádku som preplela, zplanírovala pre cviklu, aby bolo čo počas anemického leta grilovať. No takže takto, narobila som sa ako kôň. Večer som sa pomazala olejom konopným na uvolnenie svalstva. Zdá sa, že nepomohlo, pred Babou mi stvrdli nadobro Hamstringy a nešli povoliť.

Z môjho pohľadu nie je veľmi o čom. Vybrala som sa so svojou svalovkou len tak si zabehať po Karpatoch. Vyštartovala som bez všetkého, aj bez ambícií. Veď slnko svieti, no tuším sa neskôr aj to  zatiahlo, neostávalo iné len si dnešný polobeh odmakať. Veľmi som sa tešila z množstva známych, a aj z tých ktorí ma povzbudzovali len tak. Z Baby sa valil príval energie a za tú, zúčastneným ďakujem, vyzerali, že sú na tom lepšie než ja. Môjho skvelého muža som videla v dobrej nálade, s bozkom na perách sa lúčime, ale už som nevládala zakričať: volaj záchranku. Do kelu to fakt musím odbehať. Konečne som sa spamätala a dlho šetrenú smietku energie vkladám do behu od Bieleho Kríža na Kamzík. Singláč bežím, veď by bola aj hanba ho nebežať. Meander z potôčka sa vlní v periféri oka a singláč je k behu ako stvorený, hoci to trochu bolí. No, dotrápila som sa až na Kamzík. Zbyněk už mal strach, lebo jemu sa bežalo dobre až na menšiu krízu od Somára po Biely Kríž, a netrpezlivo čakal kým ma odfotí v cieľovom stúpaní. Nevládzem chodiť, a tak mu šepkám, prosím nefoť. Vyzerám ako troska, a neviem či z toho spirulinovo-chiového zázraku nemám zelenú papuľku ako pri exite. Slečny mi zavesili medailu okolo krku, sňali chip. Veľmi ma potešila Sisa, keď ma v cieli vyobjímala, dúfam, že bude čoskoro späť na trati. Morálny odkaz nemám. Počas trate som opakovala mantru, keď teraz bežia Star Wars: May force be with you. A bola to pravda, bo len silou vôle som mohla vyjsť až späť na Kamzík.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s