Brooks Pure Grit

Na trh nastúpila nová rada pure grit od brooks, čo je skvelá príležitosť vyskúšať starší model za málo peňazí. Prišli mi domov deň pred štartom na 100 km Javorníkmi. Pravidiel, čo robiť a nerobiť na stovke, pred stovkou alebo po stovke sú tisíce, ale v skutočnosti len jedno skutočne funguje, poznaj svoje telo a nohy v tomto prípade. Nohy nemám rozmaznané, verím, že si nové botičky užijú, podrážka je hrubšia než na xtalonoch, na ktoré som bola zvyknutá doteraz. Pri prvom nazutí, cítim pohodlie domácej papučky. Na letné behy ideálne poprekrývané sieťovinou, a ak aj vbehnem do mláky, či prebrodím Níl tenisky uschnú rýchlejšie.

IMG_2224_2

Aký bol prebeh J100 v nových teniskách? Rýchly ako Javorníky zvykli byť, bolo teplo, sucho a miestami búrky a teda testovací raj, viacero povrchov, hlina, asfalt, skalnaté úseky a s viacerými poveternostnými podmienkami. Hybrid crossoviek s pohodlím cestnej topánky umožnil veľmi pohodlný beh, výstupky sú mäkké a nefixujú dopad v blatistom povrchu ako x-talony,  na koreňoch stromov sa šmýka, teda na tých ležiacich na zemi. Ale čo ustojíš, to dobehneš. Po zhruba 1.200 kilometroch nie je na zvršku topánky poznať opotrebenie. Niekde malá dieročka, ale očakávala som väčšie škody hlavne v sieťovej časti topánky. Spodný vzor topánky som ohoblíkovala takmer do hladka, samozrejme podľa dopadu nohy na povrch. Gripy začali miznúť po 700 kilometroch a Pure Grit sa metamorfovali na minimalistické cestné topánky.

IMG_2227_2

Mám nové, len v inej farbe ale stále z prvej rady. Zdá sa mi, že ďalšie verzie sa brooks snažil prefabrikovať a sú zbytočne drahé. Staré mám na chalupe, kde budú dosluhovať na moravských prebehoch.

Nedá mi sa nepripojiť k hodnoteniu pure gritov. Po roku Gabikinho testovania som neodolal a objednal si ich tiež, holt moja žena vie čo je dobré a podobne ako pri x-talonoch nasledujem jej voľbu. Na rozdiel od nej však topánky neberiem hned na stovku ale dám im aspoň dva behy pred ich prvou akciou – Lazovou stovkou :).

IMG_2228_2

Prešiel nejaký ten čas a ja sa nestíham diviť tomu aké tie topánky sú. Aktuálne majú niečo okolo 600 km (tri stovky), opotrebenie čisto na podrážke, ale to je len logické minimálne štvrtina behov bola v nich aj po asfalte. Inak ide o skvelú skoro úplne univerzálnu tenisku navyše posledné behy v horúčavách absolvujeme už bez ponožiek bez akýchkoľvek problémov. Odpruženie skvelé proste jedna báseň. S čím majú problém je mokro a mokré povrchy kedy sa menia skôr na malé lyže.

IMG_2226_2

Jediným ich veľkým mínusom je tak problém ich ešte niekde nájsť v obchode nakoľko ide o model z roku 2013 ale o to je priaznivejšia cena.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

2 thoughts on “Brooks Pure Grit

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s